Ekoflora liberec

zahradnictví, realizace projektů zahrad a parků Liberec

hlavicka

Naše služby

Novinky


pondělí, 16 března 2020
Prodejna OTEVŘENA!!!
VSTUP POUZE S ROUŠKOU Dle nařízení vlády ČR ze dne 16.3.2020 mohu být, mimo jiné, otevřeny provozovny zahradnictví -  bez omezení!!! Od středy 18.3.2020 znovu otevřeme...
Celý článek...

sobota, 14 března 2020
PRODEJNA UZAVŘENA Dle nařízení vlády ČR, je naše prodejna, do odvolání, uzavřena. Budeme Vás aktuálně informovat. Děkujeme za pochopení. Tým EKOFLORACelý článek...

Všechny novinky...
Jak pečovat o živý vánoční stromek

Předkládáme Vám několik rad, abyste se z Vašeho stromku radovali co nejdéle:

  • Umístění v bytě na světlém místě, pokud není možnost, je nutné přisvětlovat umělým světlem (min. 4 hod.). Vzdálenost od topných těles více jak 1 m, pobyt ve vytápěných prostorách omezit na dobu max. 14 dnů. Mimo vánoční období je vhodné umístění na zahradě, terase, balkoně apod. Přechod z vytápěných prostor musí být citlivý k rostlině, tzn. nejdříve umístíme rostlinu do prostor, kde nehrozí nebezpečí mrazu a po týdnu pobytu v tomto prostředí lze rostlinu přemístit do venkovních podmínek.
  • Zalévání raději častěji a méně, aby nedošlo k přelití. Vydatnost zálivky závisí na vlhkosti prostředí, voda nejlépe odstátá. Stromek bude vděčný za každé rosení. Pozor, zemina v květináči nesmí přeschnout.
  • Hnojení stačí 2-4 tablety Silvamaxu vložené cca 2 cm pod povrch zeminy v květináči na celý rok. S hnojením je nutno začít v jarním období.
  • Tvarování větvičky nebo vegetační vrchol je možno tvarovat silnějším izolovaným drátem, technologie podobná jako při pěstování bonsají. Nevhodné nebo zaschlé větvičky odstřihněte.
  • Přesazování 1x za dva roky, do květináče většího max. o 2 - 4 cm v průměru. Stačí vyměnit vrchní vrstvu zeminy za kvalitní zahradní humus.
  • Zdobení při vánočním zdobení je nutno šetřit pupeny, nepřetěžovat větévky. Osvětlení používat pouze umělé (bez voskových svíček a prskavek).

Při dodržování těchto zásad Vám bude Váš stromek zpříjemňovat byt a zahradu po dobu několika let a jednou až doroste svému květináči, zkrášlí zahradu Vašeho domu nebo Vám blízkého člověka. Svou skutečnou lesní vůní zpříjemní vánoční ovzduší Vašeho domova.

  Jak pečovat o živý vánoční stromek (132,65kB)

 

Anketa

Který sortiment námi nabízeného zboží je pro Vás nedostatečný ?
 
Jeřábnické práce za nejvýhodněší cenu v Praze a Středočeském kraji. Energetické balanční náramky pro rovnováhu organismu. Super dětské zboží a hračky pro děti.