Jak pečovat o vánoční stromek v kontejneru

Předkládáme Vám několik rad, abyste se z Vašeho stromku v kontejneru radovali co nejdéle:

  • Umístění v bytě na světlém místě, pokud není možnost, je nutné přisvětlovat umělým světlem (min. 4 hod.). Vzdálenost od topných těles více jak 1 m, pobyt ve vytápěných prostorách omezit na dobu cca. 1týdne. Mimo vánoční období je vhodné umístění na zahradě, terase, balkoně apod. Přechod z vytápěných prostor musí být citlivý k rostlině, tzn. nejdříve umístíme rostlinu do prostor, kde nehrozí nebezpečí mrazu a po týdnu pobytu v tomto prostředí lze rostlinu přemístit do venkovních podmínek.
  • Zalévání raději častěji a méně, aby nedošlo k přelití. Vydatnost zálivky závisí na vlhkosti prostředí, voda nejlépe odstátá. Stromek bude vděčný za každé rosení. Pozor, zemina v květináči nesmí přeschnout.
  • Hnojení stačí 2-4 tablety Silvamaxu vložené cca 2 cm pod povrch zeminy v květináči na celý rok. S hnojením je nutno začít v jarním období.
  • Tvarování větvičky nebo vegetační vrchol je možno tvarovat silnějším izolovaným drátem, technologie podobná jako při pěstování bonsají. Nevhodné nebo zaschlé větvičky odstřihněte.
  • Přesazování 1x za dva roky, do květináče většího max. o 2 - 4 cm v průměru. Stačí vyměnit vrchní vrstvu zeminy za kvalitní zahradní humus.
  • Zdobení při vánočním zdobení je nutno šetřit pupeny, nepřetěžovat větévky. Osvětlení používat pouze umělé (bez voskových svíček a prskavek).

Při dodržování těchto zásad Vám bude Váš stromek zpříjemňovat byt a zahradu po dobu několika let a jednou až doroste svému květináči, zkrášlí zahradu Vašeho domu nebo Vám blízkého člověka. Svou skutečnou lesní vůní zpříjemní vánoční ovzduší Vašeho domova.